TMM Racing Academy S3 – Race 2

Trained Monkey Modding Racing Academy Season 3

Preteky č.2

28. septembra 2021; 20:00

Hra: Assetto Corsa PC
Trať: Red Bull Ring National
Auto: Audi S1
Formát:
Kvalifikácia: 15 minút
Preteky: 2×20 minút + 1 kolo
Druhé Preteky: Reverse Grid (prvých 10 pozícií)

Virtuálny čas: 10:00
Počasie: Clear
Teplota vzduchu: 18°C
Teplota trate: 18°C
Grip: Slow
Setup: Open

Server: TMM Racing Academy Server #4
Heslo: ACADEMY
Discord Kanál: https://discord.gg/7AbPRYc

Na prvé dvojpreteky tretej sezóny dorazilo rekordných 23 jazdcov.  Ďalší traja čakali ako náhradníci v prípade nenastúpenia na štart niekoho z prihlásených. Opäť sme mali aj úplných nováčikov v poli, ktorí podali sympatický výkon, aj keď vďaka minimálnym skúsenostiam s online simracingom mali najmä v piatej zákrute problém triafať ideálne brzdné body. Napriek tomu bolo minimum incidentov, a tak si zabojovali jazdci naprieč celému poľu.

O najväčšie prekvapenie podujatia sa postaral Tobiáš Ostrčil, ktorému sa podarilo v kvalifikácii poraziť najväčších favoritov pretekov, Roberta Štempela a Tomáša Valenta. Bohužiaľ prvé miesto sa mu podarilo udržať len do štvrtého kola, kde sa pred neho dostal skúsenejší a hlavne konzistentnejší Tomáš Valent. Postupne sa kvoli drobným chybičkám prepadol až na tretie miesto, o ktoré zvádzal ostré súboje s Tomášom Somogyim. Tie sa napokon skončili uvolnením slabo pripevneného volantu na stole Tomáša Somogyiho, ktorý nedokázal zabrániť jeho neovládateľnému autu v kontakte s Tobiášom Ostrčilom, ktorý sa takto prepadol až na 18. pozíciu. Tomáš Valent si takto získanú prvú pozíciu udržal až do samotného záveru, keď prišiel do cieľa neohrozený s viac ako trojsekundovým náskokom, pred Robertom Štempelom a Jiřím Valíkom, ktorý sa prebojoval na stupeň víťazov skvelou konzistentnou jazdov a po pár pochybeniach u súperov, zo siedmej štartovej pozície.

Druhé preteky už tradične začínal otočeným štartovým poradím pre prvých 10 jazdcov. Z prvého miesta teda štartoval mierne prekvapený nováčik tejto sezóny akadémie, Martin Svoboda, ktorý na tento fakt počas prvých pretekov pozabudol 🙂 . Prekvapenie mu však dlho neostalo a po vydarenom štarte si okamžite vytvoril drobný náskok, ktorý sa mu podarilo udržať až do samotného záveru, keď zvíťazil s 1,6 sekundovým náskokom pred Robertom Štempelom. Ten sa na túto pozíciu musel prebojovávať až z deviatej štartovacej pozície, ktorá mu bola udelená za druhé miesto v prvých pretekoch. Túto pozíciu si od druhého kola držal ďalší nováčik Alex Kubaš, no vďaka drobnej chybe dve zákruty pred cieľom nedokázal odolať tlaku Roberta Štempela, a tak napokon došiel až na tretej pozícii. Za zmienku ešte stojí súboj o štvrté miesto, ktorý predvádzali v poslednom kole Jiří Valík a Tomáš Valent. Tento súboj nakoniec rozuzlila až cieľová rovinka, na ktorej sa podarilo Jiřímu Valíkovi vďaka lepšiemu výjazdu z poslednej zákruty získať väčšiu rýchlosť a preťať cieľovú čiaru s náskokom 0,03 sekundy pred spomínaným Tomášom Valentom.

Ocenenie Prvý Jazdec Dňa putuje za prvé preteky Rolandovi Ráczovi a Martinovi Randuchovi, ktorí dokázali odjazdiť celý pretek s jediným prešlapom. Druhý Jazdec Dňa poputoval do rúk Rastislava Karczuba a Zdeňka Pazderku, ktorí mali zhodne po dva prešlapy.

Za druhé preteky získal Prvého Jazdca Dňa opäť Martin Randuch, ktorý ako jediný odjazdil tieto preteky s jedným prešlapom. Ocenenie Druhý Jazdec Dňa pripadol trojici jazdcov, ktorí odjazdili druhé preteky s dvomi prešlapmi. A to Janovi Fouknerovi, Petrovi Molinekovi st. a Zdeňkovi Pazderkovi.

Komentovaný záznam z pretekov

Tréning
Kvalifikácia
Prvé Preteky
Prvé Preteky - Kategória Silver
Prvé Preteky - Bonusové Poradie
Prvé Preteky - Bonusové Poradie - Kategória Silver
Druhé Preteky
Druhé Preteky - Kategória Silver
Druhé Preteky - Bonusové Poradie
Druhé Preteky - Bonusové Poradie - Kategória Silver
Celkové Poradie
Celkové Poradie - Kategória Silver
Priebežné poradie po dvoch pretekoch
Priebežné poradie po dvoch pretekoch - Kategória Silver

Mamoulian FH