TMM Racing Academy S3 – Race 5

Trained Monkey Modding Racing Academy Season 3

Preteky č.5

16. novembra 2021; 20:00

Hra: Assetto Corsa PC
Trať: Highlands Drift
Auto: Mazda MX5 Cup
Formát:
Kvalifikácia: 15 minút
Preteky: 2×20 minút + 1 kolo
Druhé Preteky: Reverse Grid (prvých 10 pozícií)

Virtuálny čas: 15:00
Počasie: Mid Clouds
Teplota vzduchu: 16°C
Teplota trate: 19°C
Grip: Old
Setup: Fixed

Server: TMM Racing Academy Server #4
Heslo: ACADEMY
Discord Kanál: https://discord.gg/7AbPRYc

Už tradične jeden z pretekov Akadémie sa koná na „fantasy“ trati. Tentokrát išlo o Highlands vo verzii Drift, kde sa odjazdili dva dvadsaťminútové preteky s opačným poradím. Tréning sa začínal na 89%-nom gripe, ktorý aj keď sa postupne zvyšoval, mierne ovplyvnil kvalifikáciu a prvé preteky, kde si museli dávať jazdci podstatne väčší pozor, ako zvyčajne. Opäť sa na gride objavilo 23 jazdcov, z toho dvaja úplní nováčikovia, a ďalší šiesti sa prihlásili ako náhradníci.

Prvé preteky poznačil obrovský incident na konci prvého kola, ktorý vznikol počas súboja o štvrté miesto medzi Tobiášom Ostrčilom a Tomášom Somogyim, keď jednému z nich zahaprovalo internetové pripojenie, a vznikla reťazová havária, ktorá úplne premiešala poradie v druhej polovici poľa. Zvyšok pretekov sa však už odjazdil takmer bez kontaktu. Jazdci jazdili vzorne v rámci limitov trate, a snažili sa dobehnúť stratu, ktorá vznikla touto kolíziou. Prví traja jazdci, ktorých táto kolízia úplne obišla, vďaka tomu neohrozene dokrúžila do cieľa. Napriek tomu ich spoločné súboje priniesli dostatok napätia aj pre divákov. Ako prvý dorazil do cieľa Jiří Valík, ktorý sa na túto pozíciu postupne prebojoval konzistentnou jazdov z tretieho miesta v kvalifikácii, ale aj vďaka drobných zaváhaniach Tomáša Valenta a Roberta Štempela, ktorí dorazili do cieľa na druhom, respektíve treťom mieste.

Druhé preteky, keďže sa otáčalo poradie na prvých 10 miestach, priniesli opäť množstvo dramatických momentov, a občasných chybičiek. Vďaka tomu boli medzi jazdcami počas celého preteku kompaktnejšie rozostupy, a dochádzalo aj väčšiemu množstvu kontaktov. Našťastie takmer všetky v rámci pravidiel, aj keď fyzika hry dala po takomto kontakte niekedy jazdcom poriadne zabrať, aby udržali auto v stope. Najlepšie sa s otočeným poradím popasoval Tomáš Somogyi, ktorý štartoval z piateho miesta. Ten sa postupne prebojoval trpezlivou jazdou na prvé miesto, ktoré už nepustil, aj keď z deviateho miesta štartujúci Tomáš Valent postupne ukrajoval z jeho náskoku. Ten nakoniec dorazil do cieľa na druhom mieste so stratou dvoch sekúnd. Boj o tretie miesto bol však jedným z najzaujímavejších v preteku. Nováčik tejto sezóny, Peter Plachý, ho neúprosne bránil pred rýchlejšími a večne dobiedzajúcimi Jiřím Valíkom a Robertom Štempelom. Bohužiaľ v poslednom kole urobil, v jednej z mnohých tiahlych zákrut, nevynútenú chybu a prepadol sa za obidvoch týchto jazdcov až na piate miesto. Tretie miesto teda po tejto chybe získal Jiří Valík, ktorý už takto ponúknutú šancu na pódium nepustil.

Nakoľko išlo o trať, kde bolo minimum príležitostí na prekročenie limitov trate a jazdci jazdili zodpovedne, s minimom kontaktov, ocenenia Jazdec Dňa získal rekordný počet z nich. V prvých pretekoch sa stali Prvým Jazdcom dňa títo jazdci:  Rastislav Karczub, Tobiáš Ostrčil, Martin Popovský, Martin Randuch, Tomáš Valent a Jiří Valík, všetci bez jediného previnenia voči pravidlám. Druhým Jazdcom dňa sa stali: Alex Kubaš, Petr Molinek ml., Roland Rácz, David Rosík a Robert Štempel. Všetci zhodne s jedným prešlapom.

Za druhé preteky ocenenie Prvý Jazdec Dňa získali s jedným prešlapom: Stanislav Hatala, Roland Rácz, Martin Randuch, Tomáš Valent a Jiří Valík. Ocenenie Druhý Jazdec Dňa pripadol tentokrát týmto jazdcom: Rastislav Karczub, Petr Molinek ml., Martin Popovský, David Rosík a Tomáš Somogyi., ktorí odjazdili druhé preteky s jedným prešlapom.

Komentovaný záznam z pretekov

Tréning
Kvalifikácia
Prvé Preteky
Prvé Preteky - Kategória Silver
Prvé Preteky - Bonusové Poradie
Prvé Preteky - Bonusové Poradie - Kategória Silver
Druhé Preteky
Druhé Preteky - Kategória Silver
Druhé Preteky - Bonusové Poradie
Druhé Preteky - Bonusové Poradie - Kategória Silver
Celkové Poradie
Celkové Poradie - Kategória Silver
Priebežné poradie po piatich pretekoch
Priebežné poradie po piatich pretekoch - Kategória Silver

Mamoulian FH